Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Ubytování v Údolí smrti
Typ ubytování
Camping Hotely a motely

Camping v Údolí smrti

V Údolí smrti existuje velmi široká nabídka možností přenocování v kempech. Kempy v USA obecně jsou trochu odlišné od toho, jak zpravidla vypadají podobná zařízení v České republice. Jednotlivá místa v kempech (tzv. site) jsou zpravidla očíslovaná a určena pro jedno případně dvě vozidla a lze v nich postavit stan, případně zaparkovat RV vůz. Platba je pak prováděna nikoliv za osoby, ale za site.

Kempů je v Death Valley k dispozici devět, ale pouze část z nich je otevřena celoročně. Obecně platí, že kempy umístěné na dně údolí jsou zpravidla otevřeny pouze v hlavní sezoně, tj. od podzimu do jara, zatímco kempy ve vyšších polohách naopak. Pro aktuální podmínky je zpravidla dobré kontaktovat návštěvnické centrum, kde turisté dostanou veškeré informace o možnosti přenocování.

Dva velké kempy se nacházejí v oblasti Furnace Creek (Sunset a Furnace Creek) a nabízejí ojedinělou možnost přenocovat na místě, které je pod hladinou moře. Camp Furnace Creek je otevřen po celý rok, ale přenocování v létě může být i tak poměrně náročné, neboť noční teploty zde často neklesnou pod třicet stupňů, což nemusí být pro každého ve stanu zcela komfortní. Kempy umístěné ve vyšších polohách pak někdy nejsou přístupné běžnými automobily a k jejich dosažení může být nutno použít automobily s náhonem na všechna čtyři kola.

Místo v kempu Furnace Creek je možno rezervovat online v době hlavní sezony (od října do května), po zbytek roku platí pravidlo kdo dřív přijde, stejně jako u všech ostatních kempů v Death Valley. Zájem o přenocování v takto extrémních podmínkách však zpravidla není velký, zvláště pak v letních měsících. Ceny za noc se pohybují od 12 do 18 USD; některé kempy jsou zdarma.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí