Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.

Praktické informace pro návštěvu Údolí smrti

Death Valley bylo prohlášeno národním parkem v roce 1994, ale již od roku 1933 bylo Údolí smrti národní památkou (National Monument) s režimem velmi podobným národnímu parku. Od tohoto roku se také počítá oficiální návštěvnost parku, která v roce 2011 dosáhla kumulovaně 40 milionů. Počet návštěvníků za rok se pohybuje okolo jednoho milionu.

Park je otevřen po celý rok, i když v letním období, kdy v Death Valley panuje obrovské vedro, nejsou některé služby poskytovány či jsou velmi omezeny, např. camping. Drtivá většina návštěvníků využívá pro vstup do parku automobilu, ale je možno do něj vjet i na bicyklu, motocyklu či vejít pěšky, jakkoli je tento způsob není vzhledem k velkým vzdálenostem právě preferovaný…

Vstupné do parku činí 20 USD za jedno vozidlo a platí pro všechny pasažéry; vstupenka je platná po dobu sedmi dní od zakoupení. V případě vstupu na bicyklu, motocyklu či pěšky je cena 10 USD s platností opět sedm dní. Dále je možno využít i roční vstupenku (Annual Pass), který pro Death Valley přijde na 40 USD a v průběhu jednoho roku jej lze využít bez omezení počtu návštěv. Další možností a velmi výhodnou v případě, že se turisté chystají navštívit další národní parky v USA, je zakoupení roční vstupenky opravňující ke vstupu do více než 2000 rekreačních oblastí spravovaných federální vládou USA; tato vyjde na 80 USD a platí pro vozidlo a všechny pasažéry. V parku jsou turistům k dispozici dvě návštěvnická centra s dokonalými informacemi o Údolí smrti, aktuálních podmínkách či omezeních.

Před vjezdem do parku je dobré pamatovat na plnou nádrž paliva, neboť možnost dotankování je v parku omezena (k dispozici je benzín ve Furnace Creek Ranch, Stovepipe Wells Village, and Panamint Springs Resort) a ceny benzínu zde mohou návštěvníky nemile překvapit… Dostatečné zásoby vody jsou doporučeny zejména v případě plánovaných vycházek dále od civilizace; zejména v letních měsících je dobré myslet i na vodu pro chlazení motoru automobilu; „uvařit“ vůz v 50 stupních Celsia desítky mil od nejbližší civilizace je zážitek, který si zřejmě většina návštěvníků odpustí. Většina území v Údolí smrti je navíc bez signálu pro mobilní telefony.

Silnice jsou v Death Valley slušně udržované (porovnáme-li to se zkušenostmi z Česka), ale jsou zpravidla poměrně úzké a často s ostrými zatáčkami a serpentinami. Proto je nutné dbát zvýšené pozornosti při řízení; paradoxně obrovské teplo není v Údolí smrti hlavní příčinou problémů návštěvníků, tou jsou naopak dopravní nehody!

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí