Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.

Návštěvnická centra v Údolí smrti

V Národním parku Death Valley se nacházejí dvě návštěvnická centra, ve kterých mohou turisté načerpat základní informace o údolí a národním parku. Větší a hlavní návštěvnické centrum je umístěno ve Furnace Creek, menší je pak přístupné ve Scotty’s Castle.

Návštěvnické centrum ve Furnace Creek bylo postaveno již v roce 1959 a sestává se ze dvou hlavních budov. Nachází se na silnici číslo 190 v západní části parku zhruba 30 mil od Death Valley Junction a 24 mil od Stovepipe Wells Village. Je otevřeno celoročně od 8 do 15 hodin.

Místní rangeři pořádají v zimní sezoně od listopadu do dubna pravidelné prezentace a procházky s výkladem o historii Death Valley, místní floře a fauně a dalších zajímavostech. Během dne běží v návštěvnickém centru taktéž dvacetiminutový film o historii a vývoji údolí. V návštěvnickém centru je umístěn taktéž obchod s památečními suvenýry a pitná voda. V blízkosti návštěvnického centra jsou umístěny i ubytovací kapacity, golfové hřiště a další zařízení. V centru je taktéž možno zakoupit jednotlivé vstupné do parku či časové vstupenky na delší období.

Druhé návštěvnické centrum je umístěno ve Scotty’s Castle v severní části Údolí smrti na silnici číslo 267 zhruba 53 mil od Furnace Creek a 45 mil od Stovepipe Wells Village. Místní hlavní atrakce – zámek Scotty’s Castle je otevřen denně od 7 do 17:30, ale otevírací doba návštěvnického centra je odlišná – v zimě od 8:45 do 16:45 a v létě ve zkrácené době od 9:30 do 16:15.

Návštěvnické centrum Furnace Creek v Údolí smrti / Death Valley

Scotty’s Castle je zpřístupněn pouze ve dne; není zde k dispozici žádné ubytování a návštěvnici jej proto musí vyhledat v jiných částech parku. Rangeři zde nabízejí organizované prohlídky zámku, jeho systému tunelů a taktéž místní ranč; to celé za zvláštní poplatek ve výši od 15 USD. V návštěvnickém centru je dále umístěn obchod se suvenýry a základními potravinami.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí