Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.

Kdy navštívit Údolí smrti?

Od svého založení v roce 1933 přivítal Death Valley National Park (dříve národní památka) více než 40 milionů návštěvníků. Většina z nich přijíždí do Údolí smrti v jarních či zimních měsících, kdy jsou podmínky v parku pro návštěvu nejpříjemnější. Park je však otevřen celoročně a čas pro návštěvu tak záleží zejména na tom, co člověk od návštěvy očekává.

Podzim začíná v Death Valley na konci října; teploty jsou příjemně teplé a obloha zpravidla jasná. V této době také začíná sezona pro camping a také řada programů místních rangerů, které pokračují až do jara. Návštěvník se v tomto období necítí obtěžován davy turistů, neboť jak již bylo řečeno, hlavní sezona přichází až se zimou. Větší nápor návštěvníků je však zpravidla očekáván v období okolo Dne díkuvzdání a také výroční akce 49ers Encampment, jež je připomínkou cesty prvních osadníků a koná se druhý týden v listopadu.

Zima přináší příjemné období a je vhodnou dobou pro návštěvu Death Valley. Průměrná denní teplota se v zimních měsících pohybuje okolo 20 stupňů Celsia; v noci však klesá v prosinci a lednu až ke 4 stupňům. Období mezi Dnem díkuvzdání a vánocemi je celoročně nejklidnější, co se počtu návštěvníků týče. Naopak nejvyšší zimní nápor turistů zažívá Údolí smrti mezi vánocemi a Novým rokem a v únoru okolo President’s Day.

Jaro je nejoblíbenějším ročním obdobím pro návštěvu parku. Kromě teplých a slunečných dnů může být velkou atrakcí místní flora – v případě dostatečných srážek v zimě nabízejí v březnu a dubnu kvetoucí sasanky nádherné výhledy na Death Valley. V tomto období si nachází cestu do parku nejvíce návštěvníků, přičemž jejich počet kulminuje v období jarních prázdnin na konci března a začátku dubna.

Léto začíná v Death Valley velice brzy – již v květnu je prostředí pro většinu návštěvníků příliš horké; teploty přes den dosahují v průměru 37 stupňů. Nejteplejším měsícem je v Údolí smrti červenec, kdy průměrná denní teplota šplhá k 47 stupňům. V takovém počasí si nacházejí cestu do parku zpravidla pouze milovníci extrémů a možnost různých aktivit je v tomto období omezena.

Výběr z fotogalerie

Úžasné přírodní scenérie nabízí i dalších z národních parků na jihozápadě USA - Sequoia.
 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí