Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.

Jak se dostat do Údolí smrti

Údolí smrti se nachází ve východní části Kalifornie blízko hranic s Nevadou. Řada návštěvníků Death Valley do něj směřuje z východní části od Nevady, zpravidla jako výlet z nedaleké aglomerace Las Vegas, které je vzdáleno nejkratší trasou zhruba dvě hodiny jízdy automobilem.

Paralelně s údolím vede po východní straně mezistátní silnice číslo 95, z níž je možno dostat se do Death Valley několika vjezdy, a to například u města Beatty či Lathrop Wells. Podobně vede i po západní straně údolí silnice 395, z níž je možné zamířit do Údolí smrti v Ridgecrestu či Lone Pine.

Napříč údolím vede silnice číslo 190, na které se nachází hlavní návštěvnické centrum ve Furnace Creek a taktéž další z častých cílů návštěvníků Stovepipe Wells Village.

Další možností, jak se dostat do Death Valley, je využít malé veřejné letiště ve Furnace Creek. V současné době není Death Valley obsluhováno žádnou veřejnou pravidelnou dopravou.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí