Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Partneři
Jihozápad USA je plný krásných národních parků a přírodních památek. Navštívit zde lze například Grand Canyon, jeden ze sedmi divů světa. Více než milion turistů ročně navštíví i národní park Joshua Tree. K návštěvě Spojených států láká řada dalších míst; oblíbeným cílem pro dovolenou je třeba prosluněná Florida.

Údolí smrti - Death Valley

Údolí smrti, v originále Death Valley, je pouštní údolí nacházející se v USA, ve východní části Kalifornie blízko hranic s Nevadou. Má rozlohu zhruba 7800 km2 a jedná se o nejsušší a nejníže položené místo v Severní Americe. Údolí smrti je součástí pouště Mohave a je ohraničeno několika pohořími – zejména Amargosa na východě a Panamint na západě.

Death Valley se honosí titulem nejteplejšího místa na zemi, když zde bylo v roce 1913 naměřeno 56,7 stupňů Celsia. Teploty zde běžně v letních měsících přesahují 50 stupňů, v zimě naopak v noci klesají pod nulu. Průměrný roční úhrn srážek nepřesahuje 5 cm.

I když Údolí smrti je obýváno lidmi již po několik staletí, zejména původními indiánskými kmeny, tak větší zájem osadníků o Death Valley vyvolala až zlatá horečka v polovině století devatenáctého. Nejdříve se zde „těžilo“ zlato a stříbro a na konci devatenáctého století byla objevena i ložiska boraxu. V Údolí smrti vznikla v souvislosti s těžbou řada menších měst a osad, která však byla postupně opuštěna a dnes tato města duchů obdivují návštěvníci národního parku.

Údolí smrti / Death Valley

Ten vznikl v Death Valley v roce 1994, předtím bylo Death Valley označováno jako národní památka. Národní park je otevřen celoročně, ale v letních měsících jsou jeho některé služby omezeny. Hlavním atrakcemi parku jsou Badwater Basin, nejníže položené místo v Severní Americe, či Scotty’s Castle, tvrz vybudovaná ve dvacátých letech 20. století.

I přes poměrně nehostinné podmínky volí řada turistů možnost přenocování v parku, ať už velmi levným způsobem v jednom z několika campů, či v luxusnějších podmínkách v místních hotelích. Ve Furnace Creek se nachází resort i s osmnáctijamkovým golfovým hřištěm, takže i milovníci tohoto sportu si mohou přijít v těchto extrémních podmínkách na své.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí