Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Co vidět v Údolí smrti
Zajímavá místa
Scotty's Castle Města duchů Badwater Basin

Badwater Basin

Další z míst, které by návštěvník Údolí smrti neměl minout, je tzv. Badwater Basin. Jedná se o nejníže položený bod Severní Ameriky a druhý nejnižší na západní polokouli. Badwater Basin se nachází 86 metrů pod hladinou moře. Zajímavostí je, že nejvýše položený bod 48 kontinentálních států USA (tedy s výjimkou Aljašky a Havaje) – Mount Whitney (4421 metrů nad mořem) je vzdálen od Badwater Basin pouhých 85 mil a ve vzdálenosti pouhých 20 mil se nad Death Valley tyčí 3368 metrů vysoký Telescope Peak.

Místo samotné je tvořeno několika malými ostrůvky vody, které jsou napájené několika prameny. Vzhledem k podmínkám je voda rychle vypařována, a proto často není na povrchu vidět. Nahromaděné soli činí vodu nepitnou (odtud název Badwater), přesto i v Badwater Basin existuje život (daří se zde například některým druhů hmyzu i flory). Pánev je pokryta krystalizovanou solí -krustou o tloušťce od několika centimetrů až po 1,5 metru, pod níž se nachází voda či bahno.

Badwater Basin

Badwater Basin se nachází asi čtyřicet kilometrů od hlavního návštěvnického centra Furnace Creek a je pohodlně dostupné automobilem po úzké, ale kvalitní silnici. Kromě procházky po solné krustě a pocitu pobytu na nejníže položeném místě Severní Ameriky je turisticky atraktivní i cedule označující hladinu moře, jež je upevněna na skále naproti Badwater Basin…

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí