Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Co vidět v Údolí smrti
Zajímavá místa
Scotty's Castle Města duchů Badwater Basin
Partneři
Jihozápad USA je plný krásných národních parků a přírodních památek. Navštívit zde lze například Grand Canyon, jeden ze sedmi divů světa. Více než milion turistů ročně navštíví i národní park Joshua Tree. K návštěvě Spojených států láká řada dalších států USA; oblíbeným cílem pro dovolenou je třeba prosluněná Florida, případně Aljaška - stát s úchvatnou přírodou.

Co vidět v Údolí smrti

Jen málo návštěvníků Death Valley pravděpodobně vynechá Badwater Basin – nejníže položené místo v Severní Americe s „nadmořskou“ výškou 86 metrů pod hladinou moře. Badwater Basin se nachází asi padesát kilometrů od hlavního návštěvnického centra Furnace Creek a je pohodlně dostupné automobilem.

V severní části údolí se nachází Scottys’s Castle – tvrz nebo zámek, jenž byl postaven ve dvacátých letech 20. století pojišťovacím magnátem Albertem Johnsonem. Obýval ho jeho přítel Walter Scott, řečený Scotty, který je jednou z nejznámějších postav v historii Údolí smrti.

V souvislosti s těžbou nerostných surovin, která v Death Valley započala v druhé polovině devatenáctého století, vznikla v údolí řada měst a osad, která byla později opuštěna. Zbytky těchto měst jsou dnes turistickými atrakcemi.

Málokterý z návštěvníků vynechá Dante’s view, vyhlídkové místo, z něhož je úchvatný pohled na údolí. K vidění stojí i písečné duny, které je možno spatřit na několika místech Údolí smrti.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí