Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Co dělat v Údolí smrti
Aktivity
Pěší turistika Golf
Úžasné přírodní scenérie nabízí i dalších z národních parků na jihozápadě USA - Sequoia.

Turistika v Údolí smrti

Údolí smrti je rájem pro pěší turistiku; k dispozici je řada stezek a trailů, které dokáží nabídnout turistické potěšení jak pro fyzicky nepříliš zdatné jedince, tak i pro zkušené „hikery“. Samostatnou kapitolou je extrémní počasí, které zvláště v letních měsících dokáže i z jinak nenáročné procházky učinit značnou výzvu pro účastníky pochodu. Vzhledem k obrovskému horku je proto vždy nutno myslet na dostatek vody.

V parku se nachází pouze několik upravených stezek; jejich počet je výrazně menší než v jiných národních parcích USA. Nejlepším obdobím pro pěší turistiku je v Death Valley říjen až duben, neboť letní teploty mohou být pro nezkušené či nedostatečně vybavené turisty nebezpečné, zejména v nižších polohách Údolí smrti.

U nejznámějších atrakcí Death Valley (Badwater Basin, písečné duny) jsou zpravidla k dispozici krátké, nenáročné traily, které zvládne opravdu každý. Dobrodružnější povahy se mohou vydat i za hranice upravených stezek; zde už je nutná určitá míra orientace v prostoru a je dobré se informovat v návštěvnických centrech o aktuálních podmínkách. Některé túry jsou pak vhodné pouze v určitých ročních obdobích; týká se to zejména výstupů na Wildrose Peak či Telescope Peak, které jsou zpravidla od podzimu do jara pokryté sněhem a v zimě přístupné pouze s odpovídajícím vybavením. Odměnou v letních měsících je pak však nižší teplota ve vyšších polohách.

Přenocování mimo oficiální kempy je možné; nutností je získání povolení, které se vydává zdarma v návštěvnických centrech. Pro přenocování platí některá omezení, která je nutno dodržovat (např. žádný oheň, omezení počtu lidí ve skupině, apod.).

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí