Pouštní oblast ve východní části Kalifornie - Údolí smrti - je nejteplejším místem na světě, které láká každoročně statisíce turistů.
Co dělat v Údolí smrti
Aktivity
Pěší turistika Golf
Partneři
Jihozápad USA je plný krásných národních parků a přírodních památek. Navštívit zde lze například Grand Canyon, jeden ze sedmi divů světa. Více než milion turistů ročně navštíví i národní park Joshua Tree. K návštěvě Spojených států láká řada dalších států USA; oblíbeným cílem pro dovolenou je třeba prosluněná Florida, případně Aljaška - stát s úchvatnou přírodou.

Co dělat v Údolí smrti

Pěší turistika a výlety do okolí jsou patrně nejčastější aktivitou návštěvníků Death Valley. Údolí nabízí několik upravených stezek, které jsou zpravidla krátké a nenáročné, jakkoli zejména v létě může být jakákoliv fyzická aktivita velmi namáhavá.

Zkušenější turisté se zřejmě nebudou bát sejít ze značených tras a zkusit procházku „divokou pouští“. Vždy je třeba myslet na bezpečnost a mít u sebe, zejména v letních měsících, dostatek vody. Některé trasy do vyšších poloh na okolní pohoří jsou zpravidla schůdné pouze v létě, neboť od podzimu do jara jsou okolní kopce ve vyšších polohách pokryty sněhem.

Milovníci golfu si nemusí upřít svůj koníček ani v místní poušti, neboť ve Furnace Creek resortu je udržované oázové osmnáctijamkové hřiště. Z dalších aktivit je možno zmínit cyklistiku.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek udolismrti.cz zakázáno.    © 2016 udolismrti.cz
Oktoberfest
Kontakt
  |   Ochrana soukromí